Fotbalisté se připravují na posázavské derby

Zobrazeno 26. 8. 2024

Hřiště SK Přibyslav první zářijovou neděli uvidí posázavské derby. V soutěži 6. ligy domácí uvítají FK Bohemia Světlá nad Sázavou, která uplynulou sobotu doma nečekaně podlehla Lípě 2:3 (2:1). Překvapení je to velké, neboť kolo před tím Světlá nasázela Sokolu Rozsochatec 10 branek a žádnou nedostala.

Přibyslav si přivezla porážku od Slavoje Žirovnice 4:2 (3:1). Zápas jsme zahájili brankou Adama Vostála už ve 3. minutě a ukončili trefou Pavla Škachy v poslední minutě. Novým hráčem v našem dresu byl Mirek Miluška.

Bývalý kapitán Přibyslavi, tradiční obránce Jaromír Vopršal, který nyní hraje za Sokol Pohled, nastoupil v Pacově v brankářském ustrojení a vychytal historicky první vítězství pohledského klubu v 5. lize (dříve přebor Kraje Vysočina), dokonce na venkovním hřišti. Do branky musel proto, že pohledský brankář pyká za vyloučení již ve 3. minutě minulého zápasu. Úvodní branku hostů 5 minut po zahájení hry vsítil rovněž bývalý kapitán Přibyslavi Miloš Krčál.

V 8. lize (bývalém okresním přeboru) Sativa Keřkov prohrála ve Světlé nad Sázavou s tamější rezervou 6:1 (1:0), jediný gól bramborářů dal Marek Novák. Poslední srpnovou sobotu Keřkov hostí Golčův Jeníkov.